Opis tego podcastu:
Udało się zaprosić gościa tego odcinka, dr Joannę Jaczewską-Bogacką z Fizjo Instytutu do studia w Fizjo4life, gdzie nagraliśmy rozmowę na żywo.
A rozmawialiśmy między innymi o tym, czy można pacjentów uszkodzić, kto najczęściej zjawia się w gabinecie Asi i czemu twierdzi, że ma za dużo pacjentów. Dywagowaliśmy też o tym, czy pracując nad funkcją da się zmienić strukturę i czy badania da się oszukać.
O rozmówczyni:
Dr n. o zdr. Joanna Jaczewska-Bogacka
Fizjoterapeutka, Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Dyplomowana Międzynarodowa Terapeutka i Asystentka PNF
Dyplomowana Międzynarodowa Terapeutka Manualna
Nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Od 2007 roku pracuje z pacjentami ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi. Największe doświadczenie ma w leczeniu chorób kręgosłupa, barku, kolana oraz dysfunkcji neurologicznych. Pracowała z zawodnikami kadry Polski różnych dyscyplin (kolarstwo, judo, kickboxing, tenis ziemny, skoki do wody, szermierka).
Prowadzi wykłady i szkolenia dla studentów fizjoterapii i medycyny. Promotorka prac magisterskich. Autorka i recenzentka wielu publikacji naukowych. Prelegentka prestiżowych kongresów naukowych. Regularnie uczestniczy w konferencjach w kraju i za granicą.
Prowadziła samodzielne badania naukowe na temat zaburzeń chodu wykorzystując system trójwymiarowej analizy ruchu. W badaniu opublikowanym przez Springer udowodniła skuteczność swojego autorskiego programu rehabilitacji stawu kolanowego. Za swoją rozprawę doktorską p.t. „Zastosowanie Proprioceptywnego Torowanie Nerwowo- Mięśniowego i komputerowej analizy chodu w rehabilitacji pacjentów po endoprotezoplastyce stawu kolanowego” otrzymała wyróżnienie od rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?